Jeżeli chcesz spróbować standardowej kuchni polskiej, przestań liczyć swoje kalorie. Zwyczajowe posiłki są bardzo obfite oraz w szeregu przypadków zawierają dużo mięsa. Wystarczy niemniej jednak spróbować tylko trochę, aby odkryć, że są faktycznie smaczne oraz godne kilku kęsów więcej. W największym stopniu polecanymi potrawami są: bigos, kotlet schabowy, pierogi i gołąbki. Polacy chwalą się, że dwoma istotnymi artykułami które spożywają na co dzień jest chleb oraz polska kiełbacha.

Restauracja przy Rynku   

•    Tradycyjna kuchnia polska jest autentyczną bombą kalorii, niemniej jednak kiedy raz się jej spróbuje – nie jest się w stanie oprzeć się kuszeniu, żeby nie sięgnąć po więcej.
•    Jest bogata w różnorodne typy mięsa (wieprzowina, kurczak, wołowina) i słynna z porywającego chleba i wybornych kiełbasek (lepszych niż niemieckie!).
•    Menu polskie jest bez ustanku wzbogacane o pionierskie smaki, nieraz nawet egzotyczne.

Jakich towarów nie może zabraknąć w stereotypowej polskiej kuchni?

W najwyższym stopniu banalnymi składnikami kuchni lokalnej są kapusta kiszona, buraczka, ogórki (korniszony), śmietana, kalarepa, grzyby, kiełbaski i wędzona kiełbasa. Pokarm nabiera smaku za pomocą ziół oraz przypraw takich jak majeranek, koperek, kminek, pietruszka lub też pieprz. Najpopularniejsze desery to ciasta i ciastka. Kieliszek wódki jest słusznym uzupełnieniem świątecznych posiłków oraz wspomaga strawić dania.

Polish Cuisine in Krakow

Skąd krajowa kuchnia czerpie inspirację?

•    Polska kultura zawsze integrowała detale ze swoimi sąsiadami, wolno w niej również odszukać w zasadzie przepisów o żydowskim pochodzeniu.
•    Obecnie polskie menu bez ustanku się zmienia, pod wpływem przeróżnych, czasem egzotycznych dań.
•    Oprócz szablonowych restauracji specjalizujących się w krajowej kuchni, w miastach Polski wolno się rozsmakować też w wegetariańskich bufetach, oraz w restauracjach podających dania kuchni włoskiej, francuskiej oraz azjatyckiej.

Krótko mówiąc – jaka jest stereotypowa polska kuchnia?

Ekscytująca, bogata, rozkoszna i nieraz straszna (wszystkie te pikle!). Całe szczęście w sieci wolno dzisiaj z łatwością odnaleźć wszystkie te przepisy kulinarne, potrawy na desery, opisy tradycyjnych potraw oraz bardzo dobre polskie napoje i weselić się tymi tradycyjnymi smakami na co dzień.

Dodaj komentarz