Coraz to częściej mówi się obecnie o konieczności przeprowadzania fizjoterapii urologicznej u pań, które rodziły oraz tych, które mają kłopoty z nietrzymaniem moczu. Okazuje się bowiem, że dużo kobiet w przeróżnym wieku ma problemy z mięśniami dna miednicy, które objawiają się w różnorodny sposób. Jest to znaczny problem, o którym jednakże wiele pań boi lub też wstydzi się mówić.

mięśnie kegla u mężczyzn wikipedia

Coraz to częściej jednak kobiety uczestniczą w zajęciach szkół rodzenia oraz mają do czynienia z nowoczesnym nastawieniem ginekologów położników, jacy informują je na ten temat i wskazują taką szansę. To naturalnie dzięki należytej fizjoterapii, prowadzonej w intymnej i przyjemnej atmosferze, stosunkowo prędko wolno odzyskać sprawność. Też kobiety, które rodziły przez cesarskie cięcie powinny rozważyć taką możliwość.
Które są wskazania do fizjoterapii urologicznej u dam?
•    wysiłkowe nietrzymanie moczu,
•    nietrzymanie moczu z parcia,
•    nadreaktywność pęcherza moczowego,
•    uczucie ciągłego zalegania moczu,
•    zaparcia bądź też biegunki,
•    nietrzymanie stolca i gazów,
•    kłopoty seksualne,
•    przebyte zabiegi chirurgiczne lub przygotowanie się do takich zabiegów.
Problem ten dotyczy przede wszystkim kobiet oraz to one z reguły pojawiają się w takich gabinetach. Niektórzy panowie także powinni skorzystać z pomocy fizjoterapeuty, który wskaże należyte ćwiczenia dna miednicy. W wypadku mężczyzn niezwykle częstym objawem pojawiającego się kłopotu są kłopoty z erekcją i życiem seksualnym. Mężczyźni niezmiernie często błędnie tłumaczą takie objawy.
Na trudności z mięśniami dna miednicy są także narażeni sportowcy i osoby starsze. Nie jest to przyczyna do wstydu. Najodpowiedniej udać się w takiej sytuacji do doktora pierwszego kontaktu, który powinien wypisać skierowanie na fizjoterapię urologiczną.
Jak wygląda taka fizjoterapia? Przede wszystkim, są to rozmaitego rodzaju ćwiczenia mięśni dna miednicy, jakkolwiek również ćwiczenia oddechowe. Bardzo istotną kwestią jest nauka właściwej pozycji, choćby przybieranej podczas załatwiania wymogów fizjologicznych. Takie spotkania to jednakże również rozmowa oraz szansę opowiedzenia o swoich objawach.
Większość osób, jakie miały okazję korzystać z takich ćwiczeń przyznaje, że dość szybko można dzięki nim powrócić do pełnego zdrowia. Przede wszystkim, fizjoterapię urologiczną doceniają jednak kobiety po kilku porodach siłami natury. Bardzo wielokrotnie dochodzi u nich albowiem do przesunięcia się organów, co powoduje spory dyskomfort i ból. Dobre ćwiczenia są w stanie sprawić, że organy stopniowo wracają na swoje miejsce.

Dodaj komentarz